Новини


25-28 травня 2019 року відбувся 6 Європейський конгрес з Серцевої недостатності в Афінах (Греція). Стендову доповідь на тему: «Delayed diagnosis of idiopathic pulmonary hypertension in women with heart failure» презентувала студентка  6 курсу 1 медичного факультету, Дніпропетровської медичної академії, Варава Юлія. Робота виконана в співавторстві зі співробітниками кафедри внутрішньої медицини 3, під керівництвом д.мед.н., професора О.О. Ханюкова. Окрім того, Юлія відвідала численні лекції та майстер класи, пройшла тренінг з CPR (Cardiopulmonary resuscitation). У команді по 4 людини працювала на симуляторах пацієнтів і освоїла техніку проведення серцево-легеневої реанімації, включаючи використання дефібрилятора. В кінці конференції Варава Юлія отримала 3 сертифікати: за участь в конгресі, за стендову доповідь і CPR-training.
                     

                                                                                                                    *****
16 квітня 2019 року студенти 6го курсу, 21 десяток (I медичний факультет), разом з професором, д.м.н Єгудіною Є.Д. та клінічним ординатором Ромуз Н.А., відвідали Музей пам'яті Єврейського народу та Голокосту, що знаходиться на базі культурно-ділового центру "Менора". Студенти мали змогу ознайомитися з численними надбаннями Єврейської культури в Україні на різних етапах історичного шляху. Глибокий емоційний слід залишився в серці молоді, після ознайомлення з трагічними подіями навколо євреїв, які мали місце під час Другої світової війни. Спільним рішенням при обговоренні вражень від екскурсії стало розуміння, що треба докладати всіх можливих зусиль, які не дозволять повторитися чорним днинам Голокосту.

  
  
 
       
     
     

                                                                                                                    *****
28 березня 2019 року с
туденти 24 десятка (VI курс I медичний факультет), разом з доцентом, к.м.н., Васильєвою Л.І., відвідали музейно-меморіальний комплекс ВУЗу - народний музей історії Дніпропетровської медичної академії. 
Лариса Петрівна Аксенич з великим професіоналізмом та майстерністю відтворила не тільки понадвіковий шлях нашого закладу, а також згадала 50-літню історію розвитку самого музею. Ми дізналися, не тільки про дату його створення - 1966 рік, а й про те, що він став першим в Україні вузівським музеєм. 
Ініціювала появу виставки досягнень закладу його ректор професор Інна Іларіонівна Крижанівська. Співпраця талановитих та небайдужих співробітників медичного інститута (Я.І. Ковров, А.І. Дашевський, Т.О. Карцева, С.Є. Стебельский, В.Д. Маковецький, В.Д. Мацепон та інших) з організаторами музею -  Вірою Іванівною Чепель та Ларисою Петрівною Аксенич наочно відтворили етапи розвитку колективу проягом десятирічь.

                                                                                                            

                                                                                                                      *****
27 березня 2019 року співробітники кафедри внутрішньої медицини 3 (доцент, д.м.н Л.А. Пісоцька та доцент, к.м.н. Л.І. Васильєва) взяли участь в роботі круглого столу на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії. Ініціатором такого формату спілкування студентів і молодих вчених з викладачами ВНЗ (професор, д.м.н. Ю.Ю. Кобиляцький), служителем церкви (протоієрей Микола Несправа), керівником центру психофізіологічних досліджень (Г.С. Канюка) і юристом з медичним освітою (офтальмолог Т.Г. Клопоцкая) є науковий керівник кафедри і наукового гуртка студентів та молодих вчених професор член-кореспондент НАН і НАМН України Людмила Василівна Новицька-Усенко. Нею представлена ​​актуальна вступна презентація по тематиці засідання «Психологія спілкування з пацієнтом в роботі лікаря анестезіолога». Виступи, які підготували студентки 5 курсу (Скулинець О. і Мачужак А.) і лікарі інтерни (Оленюк Д.Б. і Канчура Т.В.) відрізнялися глибокою обробкою освітлюваних тим, відмінним їх поданням. Слухачі задавали питання доповідачам, що дозволило почути чіткі аргументовані відповіді. Ніхто з викладачів не зміг втриматися від бажання взяти участь в обговоренні актуальної теми, яка безпосередньо стосується вміння будувати взаємовідносини з різними пацієнтами в різних клінічних ситуаціях, нерідко драматичних.           
                                                                                                                                                                                                                     *****

26 лютого 2019 на базі кафедри в Дніпровській міській клінічній лікарні №11, після важкого трудового дня, був проведений психологічний мотиваційний тренінг на тему: «Самопізнання та ефективна корекція емоційного фону з використанням методів сучасної арт-терапії». В тренінгу брали участь студенти 6-го курсу, І-медичного факультету 10 група 29 дес. з викладачем д.м.н., доц. Єгудіною Є.Д. та кліничним ординатором Ромуз Н.А. Керівник тренінгу – практичний психолог, арт-терапевт Оболонська А.В. Студенти мали змогу ознайомитися з прикладним значенням арт-терапії в якості інструменту самопізнання та можливостями її використання при встановленні контакту з пацієнтом. Цінним надбанням стало засвоєння методів експрес-корекції настрою з використанням арт-терапевтичних технік (фарби, олівці, кольоровий папір, тканини). 

                              
                              
                                   

                                                                                                                       *****
Завершився внутрішньовузівський етап Всеукраїнської олімпіади з терапії .
Вітаємо переможців, які продовжать участь та будуть представляти нашу академію у м. Київ.

Перше місце – Прудченко Наталя, 1 медичний факультет, 6 курс

Друге місце – Коротя Микола, 1 медичний факультет, 5 курс

Третє – Ткачук Наталя, 1 медичний факультет, 5 курс

Бажаємо наполегливості, творчого натхнення та перемоги на Всеукраїнській олімпіаді!

                                                                                                                          

                                                                                                                       *****
21 лютого 2019 року студенти 2го міжнародного факультету, 7 десяток, разом із асистентом Смоляновою О.В., відвідали балет "Дон Кіхот" (за романом М. Сервантеса, композитор Л. Мінкус), який був поставлений на сцені Дніпропетровського академічного театру опери та балету. 
Чарівна музика та дивовижна майстерність артистів балету на довго запам'ятається задоволеним студентам.

* - фото афіши балету "Дон Кіхот" доступні в відкритому доступі на сайті Дніпропетровського академічного театру опери та балету за посиланням 
https://www.opera-ballet.com.ua/

                                                                                                                       *****
16 лютого 2019 року студенти 1 міжнародного факультету, 3 десяток, разом із викладачем Гутніком І. О., відвідали Дніпровський академічний театр драми і комедії та подивились спектакль "Дядюшкин сон", по мотивам оповідання Ф.М. Достоєвського. Яскраві враження забезпечили відмінний настрій того вечора та приємні спогади, на згадку про навчання в Медичній академії.
 
                                          
                       

                                                                                                                        *****
22 грудня 2018 року доцент кафедри, к.мед.н. Кравченко О.І. та студенти 1-го мед. ф-ту, 5 дес.  відвідали експозицію Дніпровського художнього музею. Екскурсію проводила зав. науковим відділом Безпалько Світлана Віталіївна.
Спочатку майбутнім лікарям розповіли про особливості грецької скульптурної техніка та про античні стандарти краси. Студенти відвідали зал стародавнього козацького іконопису та живопису. 
Студенти мали змогу побачили картину Марії Башкірцевої -всесвітньовідомої української 
художниці. 
В Україні залишилося тільки 3 її роботи, а 127 були вкрадені під час війни. Особливу увагу привертали картини нашого міського хужожника Миколи Сапожнікова (1917 р), сповнені символізму та художньої метафори. Також студентам розповіли про авангардистів і імпресіоністів, живопису 18-19 ст.

                                                                                                             
                                                                                                                       *****
7 грудня 2018 року в пам'ять про велику Людину, Вченого, Мислителя, Педагога, кардіо- та торакального хірурга - М.М. Амосова відбулася конференція, присвячена 105-річчю від дня його народження.
Ініціаторами проведення заходу на базі Дніпропетровського обласного центру кардіології та кардіохірургії стали співробітники кафедр внутрішньої медицини 3 і хірургії 1 ДМА за підтримки адміністрації Центру кардіології та кардіохірургії. Зібралися студенти 6 курсу 2 медичного (4 десяток) і 1 медичного (представники 8 і 9 десятків) факультетів, співробітники ДОКЦКК, асистенти кафедри внутрішньої медицини 3 Івчіна Надія Анатоліївна, Сапожніченко Людмила Володимирівна, Калашнікова Оксана Сергіївна.
Зі спогадами про Вчителя і презентацією на тему: «Віхи нашої історії і особистість видатного вченого» виступив асистент кафедри хірургії 1 лікар кардіохірург Максименко Сергій Вікторович - учень М. М. Амосова, завідувач кардіохірургічного відділення ДОКЦКК з 1992 року по теперішній час. Повідомлення на тему: «Історія - це обов'язково пам'ять» підготувала доцент кафедри внутрішньої медицини 3 Васильєва Лариса Іванівна.
З великим інтересом був сприйнятий перегляд фільму «АМОСОВ: СТОЛІТТЯ», що вийшов в грудні 2013 року і присвяченого 100-річчю від дня народження. Всім, хто не зміг приєднатися до участі в конференції, рекомендуємо скористатися посиланням для того, щоб самостійно переглянути цей історичний фільм.
Професор кафедри внутрішньої медицини 3 Коваль Олена Акіндинівна поділилася з присутніми своїми спогадами і гордістю близького знайомства з унікальною родиною Вченого.
Короткий фотозвіт пам'ятної події наведено нижче.


                                                                                                                         *****

7 грудня 2018 року на базі кафедри в Дніпровській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ"ПАТ"Укарзалізниця" відбулася зустріч із представниками громадської організації "Дніпровська міська спілка учасників АТО" Пайолом Сергієм Івановичем та Владиславом Петровичем Колоєвским. Зустріч присвячена Дню на честь збройних сил України.
Колишні бійці розповіли про свій досвід участі у АТО та теперешню діяльність спілки учасників АТО, яка ведеться ними та їхніми побратимами після участі в АТО.

           
      
      

                                                                                                                        *****
30 листопада 2018 року відбулася науково-практична конференція "День аритмології на Дніпропетровщині" у форматі майстер-класу від провідних фахівців у галузі кардіології та аритмології. Тематика доповідей була спрямована на імплементацію новітніх досягнень і можливостей у профілактиці та лікуванні серцево-судинних захворювань з особливим фокусом уваги на аритмії серця. Жваву дискусію викликали повідомлення проф. д.м.н. Ханюкова О.О., проф. д.м.н. Сичова О.С. (м. Київ), д.м.н. Іркіна О.І. (м. Київ), к.м.н. Романової О.М. (м. Київ). Окрім практикуючих лікарів конференцію відвідали студенти 1го медичного факультету (4 дес.) та 2го медичного факультету (4 та 6 дес.) разом зі своїми викладачами проф. д.м.н. Коваль О.А., доц. к.м.н. Каплан П.О. та асист. к.м.н. Івчиною Н.А.

                                                       
                                              

                                                                                                                        *****
29 листопада 2018 року на базі кафедри в Дніпровській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ"ПАТ"Укарзалізниця" відбулася зустріч з представниками Національної асоціації адвокатів України, членами комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Стьопіною Юлією Олександрівною і Попівським Дмитром Петровичем. Тема бесіди, "Відповідальність медичних працівників, медична інформація та лікарська таємниця", виявилася дуже актуальною для майбутніх лікарів. Студенти активно задавали запитання і вели жваву дискусію.


                                                                                              
  
                                                                                                               

                                                                                                                        *****
28 листопада 2018 року на базі кафедри в Дніпровській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ"ПАТ"Укарзалізниця" відбувся мітинг-присвята пам'яті д.мед.н., професора Віктора Миколайовича Дзяка, з нагоди 98-ї річниці від дня народження. Віктор Миколайович - заслужений діяч науки України, лауреат Державної премії України, лікар терапевт, кардіолог. Видатний вчений - очолював кафедру з 1958 по 1981 рр., під його керівництвом захищено 62 докторських та 115 кандидатських дисертацій, під авторством опубліковано понад 300 наукових праць.
Вшанувати пам'ять  Віктора Миколайовича та покласти квіти до барельєфу зібралися коллектив кафедри на чолі з професором, д.мед.н. Ханюковим О.О., головний лікар Дніпровської клінічної лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ"ПАТ"Укарзалізниця", професор, д.мед.н. Мунтян С.О. та колектив лікарні, співробітники академії, що були учнями В.М. Дзяка та працювали з ним, студенти 6-го курсу 1-го медичного факультету.

                            
                        

                                                                                                                        *****
26 листопада 2018 року відбулася екскурсія в музей «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» - третій в світі за величиною меморіальний комплекс, присвячений Голокосту. На фото студенти 6 курсу 4 десяток, 2 медичний факультет.

                                
                          

                                                                                                                        *****

25 жовтня 2018 року студенти 3 десятку 1 медичного факультету відвідали постійну виставку картин, розміщених у художньому музеї Дніпра. 

                                                                                                    

                                                                                                                        *****
18 жовтня 2018 року англомовні студенти разом з доцентом Єгудіною Є.Д. та клінічним ординатором Ромуз Н.А. відвідали клініку Гарвіс. Гостей радо зустріли, показали операційні та палати, продемонстрували можливості клініки. Побачене надихнуло студентів, приємне враження залишило спілкування з керівництвом клініки.

                                                                

                                                                                                                        *****
02.10.2018 студенти 3 десятку 1 медичного факультету разом із викладачем Івчиною Н.А. відвідали виставку «Європейський авангард у 20 столітті».  

                                                                                                 

                                                                                                                        *****
29 вересня 2018 року – на честь всесвітнього дня Серця, проведена бесіда та вікторина на знання визначних кардіологів зі студентами 3 десятка 1 медичного факультету. 

                                                                                                        
                                                                                                                           *****
27 вересня студенти 3 десятку 1 медичного факультету разом із асистентом кафедри внутріньої медицини 3  Івчиною Надією Анатоліїєвною відвідали Художній музей, а саме проект «Зарубіжні подорожі відомої картини». Цього разу це відома картина Марії Башкірцевої «В студії». У вересні ця картина прибула до Дніпропетровського художнього музею після цілорічної експонації у містах США, де картина брала участь у великому проекті американської федерації мистецтв, присвяченому жінкам-художницям, які працювали в Парижі в останній третині дев'ятнадцятого століття. На фото студенти 3 десятка біля картини «В студії» та фрагмент відео лекції, присвячений творчості Марії Башкірцевої.         
                        
                                                                                                        
                                                                                                                        *****

25 вересня 2018 року студенти 4 групи (12 десяток) разом із викладачем Гутніком Ігорем Олександровичем відвідали зоомузей. Це один із старійших музеїв нашого міста, який входить в мережу зоологічних музеїв країни. Музей засновано академіком Д.І. Яворницьким у 1901 році.

                                                                                                  

                                                                                                                        *****
Студенти 6 курсу 1 медичного факультету, у супроводі доцентів Сімонової Тетяни Анатоліївни, Лакізи Тетяни Владіславовни та Писаревської Ольги Васильєвни, 24 вересня 2018 року відвідали експозицію під відкритим небом "Дорогами Донбаса" музею «Цивільний подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» (реконструкція) за адресою пр. Дмитра Яворницького, 18.

                                                                                               
                                                                     
                                                                                                                        *****

21 вересня 2018 года студенти мали змогу поспілкуватись із директором центру журналістики і медіакомунікацій Університету митної справи і фінансів Павленко Миколою Івановичем. Зустріч була присвячена засобам масової інформації, які сприяють інтеграційним процесам у створенні нового освітнього простору України. 

Бесіда відбувалася англійською мовою.
На фото заслужений журналіст України, член Правляння обласної організації Національної спілки журналістів України, перший заступник головного редактора Всеукраїнського журналу «Депутатський корпус», студенти 4 десятка 1 міжнародного факультету, асистент кафедри Калашникова Оксана Сергіївна.

                                                                                               

                                                                                                                        *****

Майбутній лікар - різнобічна особистість. Наші студенти блищать талантами! 

На цей раз це письменницький талант. Студенти 2 та 3 десятків, 1 медичного факультету заслухали вірши своїх однокурсників Мокрої Анни Юріївни та Коштури Василя Васильєвича. Хлопці та дівчата також мали змогу ознайомитись із збірником віршів талановитих колег!
На фото студенти 2 та 3 десятків разом із викладачами Івчиною Н.А. та Сапожниченко Л.В.

                                                                                              

                                                                                                                        *****
          
Comments